__________________________________________________________________________________________________________

З 11 до 15 червня у Дніпрі до Всесвітнього дня донора стартують акції зі здачі крові.

Про заходи та умови донації повідомляє головний лікар обласної станції переливання крові А.Сердюк. Наразі головне завдання лікарів під час відзначення Всесвітнього дня – популяризувати та заохотити більшу кількість донорів, які б за власним бажанням безкоштовно здавали кров.Акції триватимуть протягом наступного тижня на базі станцій з переливання крові в місті Дніпро.

Адреси відділень:

- КУ «Днепропетровская областная станция переливания крови»
График сдачи крови: с 8.00 до 13.00 ежедневно кроме субботы и воскресенья
г. Днепр, Героев Сталинграда 17 

Тел.:(056) 745-23-82, 745-30-56

- КУ «Днепропетровская городская многопрофильная больница № 4» ДОС»
График сдачи крови: с 8.00 до 13.00 ежедневно кроме субботы и воскресенья
г. Днепр, Ближняя 31

Тел.:056-741-71-77, 756-01-30

- КУ «Днепропетровская городская клиническая больница № 2» ДОС» 
График сдачи крови: с 8.00 до 13.00 ежедневно кроме субботы и воскресенья.

г. Днепр, пр. Калинина 53 

 Тел.:056-760-58-31

-  КУ «Днепропетровское клиническое объединение скорой медицинской помощи» ДОС»
График сдачи крови: с 8.00 до 13.00 ежедневно кроме субботы и воскресенья
г.Днепр, Свердлова 65  

Тел.:056-770-65-04

- ГУ «Специализированная медико - санитарная часть № 6»
График сдачи крови: с 8.00 до 11.00 вторник и четверг
г.Днепр, ул. Титова 29   

 Тел.:056-792-44-04

До того ж, 14 червня на Фестивальному причалі Дніпра о 19:00 відбудеться масовий флешмоб. Учасники сформують символічну краплину крові, аби підкреслити спільну діяльність заради порятунку життів.

__________________________________________________________________________________________________________

 

__________________________________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________________________________

 

__________________________________________________________________________________________________________

Діти і сонце: як захистити дитину від небезпечних променів

Не варто відмовлятись від сонця - саме ультрафіолетові промені стимулюють вироблення вітаміну D, покращують стан здоров’я та настрій. Водночас, всього 15 хвилин під прямим впливом УФ-променів в рази збільшує ризик виникнення раку шкіри та деяких порушень зору. Розказуємо про правила безпеки перебування на сонці, щоби щоденні прогулянки приносили тільки користь.

1. НАМАГАЙТЕСЯ ПРОВОДИТИ БІЛЬШЕ ЧАСУ У ТІНІ

УФ-промені найсильніші та найбільш шкідливі опівдні, а в жаркі сонячні дні – з 10:00 до 16:00. Тому краще залишайтеся у цей проміжок часу у приміщені, а прогулянки на свіжому повітрі плануйте на ранковий та вечірній час.

Незалежно від часу доби старайтесь уникати прямого сонячного проміння та перебувати у затінку. Це найпростіший спосіб попередити сонячні опіки. Будьте обережні біля поверхонь, які відображають сонячні промені та/або швидко нагріваються, наприклад, піску чи води.

2. ОБИРАЙТЕ ОДЯГ, ЯКИЙ ЗАХИЩАЄ ВІД УФ-ПРОМЕНІВ

Правильно підібраний одяг також може забезпечити хороший захист від шкідливої дії УФ-променів. Є декілька базових правил. По-перше, якщо дозволяють погодні умови, дитину варто одягнути у сорочку, теніску чи курточку з довгими рукавами, а також в штани / довгу спідницю чи плаття. По-друге: зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлено одяг. Одяг з щільно тканих матеріалів пропонує найкращий захист (наприклад, котон, бавовняні тканини). 

3. НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПРО ПАНАМКИ

Найбільший рівень захисту забезпечують головні убори, які захищають від сонячних променів не лише верхню частину голови дитини, а і вуха та шию, наприклад, панамки. Сьогодні дуже популярними серед дітей різного віку є бейсбольні кепки, але вони не захищають вуха та шию від УФ-променів. Тому якщо ваша дитина одягає таку кепку, обов'язково нанесіть сонцезахисний засіб на відкриті ділянки шкіри.

Тонкі щільно ткані матеріали (наприклад, полотняні тканини), найкраще захищають шкіру дитини від УФ-променів. А от солом'яні капелюхи та головні убори з отворами, які пропускають сонячне проміння, не такі надійні.

4. ОДЯГАЙТЕ ДИТИНІ СОНЦЕЗАХИСНІ ОКУЛЯРИ

Надмірне перебування під сонячним промінням підвищує ризик, що у старшому віці у вашої дитини може з’явитись катаракта. Якісні сонцезахисні окуляри захистять очі вашої дитини від шкідливих УФ-променів. Обирайте зручні та практичні сонцезахисні окуляри, які максимально захищають очі та забезпечують 100% UVA/UVB захист.

5. ПАМ’ЯТАЙТЕ ПРО СОНЦЕЗАХИСНИЙ ЗАСІБ

Коли ідете з дитиною на прогулянку у спекотну пору року, використовуйте сонцезахисний засіб (крем, спрей тощо) широкого спектру дії. Дотримуйтесь інструкцій щодо використання конкретного засобу, наведених на упаковці. До складу різних засобів входять різні компоненти, тому варто спочатку протестувати конкретний засіб на невеличкій ділянці шкіри, і у разі подразнення або почервоніння (алергічна реакція), спробувати інший. Якщо ж реакція буде сильною, проконсультуйтеся із лікарем.

Застосування сонцезахисного засобу не означає, що ваша дитина може проводити більше часу на сонці, це просто один із типів захисту, тому варто дотримуватися й інших правил та рекомендацій.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Як правило, першим проявом надмірного перебування дитини на сонці є почервоніння шкіри. Інколи може пройти до 12 годин, поки на шкірі дитини з’являться перші симптоми негативного впливу сонячного проміння. Тому, якщо шкіра дитини набуває рожевого відтінку не одразу, а наприклад, ввечері, існує великий ризик сонячного опіку, якщо дитина гулятиме під сонцем наступного дня. Щоб запобігти цьому, дотримуйтеся основних правил безпеки перебування на сонці та максимально захистіть шкіру дитини від дії УФ-променів.

__________________________________________________________________________________________________________

1 червня - День захисту дітей

Діти - це головна радість і надія для батьків. Вони справжнє майбутнє не тільки для держави, а й для всього світу.

День захисту дітей в Україні, який щорічно відзначається 1 червня, встановлено відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року № 568/98 на підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім’ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей "Україна - дітям" та інших громадських організацій.

Національний фонд соціального захисту матерів і дітей "Україна-дітям" був утворений 20 листопада 1996 Указом Президента України за ініціативою державних і громадських організацій. Сьогодні Фонд активно співпрацює з усіма гілками виконавчої, законодавчої та місцевої влади, державними установами, політичними партіями і фракціями Верховної Ради, вітчизняними та іноземними компаніями і організаціями. Фонд реалізує такі довгострокові програми, як "Здоров’я дітей", "Шляхами добра", "Обдаровані діти", масштабні проекти "Дитяче харчування", "Слухові апарати", "Оздоровлення дітей-сиріт, інвалідів, дітей з малозабезпечених багатодітних сімей", "Раннє виявлення та лікування захворювань щитовидної залози у дітей ", " Матеріальна допомога дітям-сиротам, інвалідам та дітям з малозабезпечених багатодітних сімей, а також дитячим інтернатним закладам".

Вітаємо з Днем захисту дітей!

__________________________________________________________________________________________________________

31 травня – Всесвітній день без тютюну

Традиційно щороку 31 травня весь світ і Україна в тому числі, відзначає ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БЕЗ ТЮТЮНУ, який встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я.

5 причин кинути курити

Сигаретний дим, який заповнює закриті приміщення, містить більше 4000 хімічних речовин, з яких, принаймні, 250 – шкідливі, а понад 50 викликають рак. Уже з першого дня відмови від сигарет ваш організм почне відновлюватися, а ризики виникнення хвороб, асоційованих з курінням, зменшуватися. Ми зібрали 5 причин, чому варто кинути курити.

1. ЖИТИ ДОВШЕ

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, тютюн вбиває майже половину тих, хто курить. Щороку внаслідок куріння помирає майже 7 мільйонів людей у всьому світі. Понад 6 мільйонів із них – це курці або колишні курці, а 890 тисяч – люди, які є пасивними курцями.  

2. УНИКНУТИ НЕБЕЗПЕЧНИХ ХВОРОБ

Курніння може спровокувати астму та хвороби дихальних шляхів, коронарну хворобу серця, інфаркт, інсульт, захворювання судин, аневризму аорти.

Куріння також може стати причиною онкологічних захворювань. Пухлини, що з’являються внаслідок куріння, найчастіше уражають ротову порожнину, гортань, стравохід, трахею, бронхи, легені, шлунок, підшлункову залозу, нирки, товсту кишку, сечовий міхур, шийку матки та спинний мозок.

Внаслідок куріння також може розвинутись остеопороз, катаракта та сліпота,

Куріння також може стати причиною безпліддя та імпотенції.

Уже з першого дня відмови від сигарет ваш організм почне відновлюватися, а ризики виникнення хвороб, асоційованих з курінням, зменшуватися.

3. ЗБЕРЕГТИ КОШТИ

Людина, яка викурює пачку сигарет щодня, щороку витрачає понад 8 тис грн. Тож відмова від куріння – це можливість витрачати кошти на більш потрібні і корисні речі.                 

4. ЗБЕРЕГТИ ЗДОРОВ’Я РІДНИХ

Пасивне куріння є також небезпечним. У дорослих, які не курять самі, але вдихають тютюновий дим, він викликає серйозні серцево-судинні та респіраторні захворювання, зокрема, ішемічна хворобу серця та рак легенів. У немовлят він може викликати раптову смерть.

5. ПОКРАЩИТИ ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД ТА ПОКРАЩИТИ ЯКІСТЬ ЖИТТЯ

Куріння негативно впливає на зовнішній вигляд: шкіра стає сухою і з’являються зморшки, набуває сіруватого кольору, кінчики пальців та зуби стають жовтуватими. Крім того, коли ви кинете курити, ваше дихання стане чистішим, відчуття смаку та запаху покращаться,  а займатись фізичними вправами стане легше.

За останні сім років поширеність куріння серед українців зменшилась на 20%. Однак ще досі більше 7 мільйонів із нас курять щоденно.

Більшість споживачів тютюну мають залежність від нікотину і їм складно самостійно кинути курити. Якщо вам потрібна допомога, вона є! Подзвоніть на гарячу лінію «Я кидаю курити» за номером 0-800-50-55-60, дзвінки безкоштовні та конфіденційні, або отримайте консультацію на сайті www.stopsmoking.org.ua.

__________________________________________________________________________________________________________

 

Днепровские гадюки у нас чувствуют себя комфортно, несмотря на то, что их мало, и они занесены в Красную книгу. Резкое повышение температур провоцирует пресмыкающихся приближаться все ближе к людям.

Чем выше температура, тем ближе гадюки к людям.

Каково было удивление ученых, занимающихся хладнокровными много лет, подтвердить факт о том, что гадюки активизировались и время от времени появляются в черте города.

В этом году, например, пресмыкающихся видели на Набережной, а в прошлом году зафиксировали случаи их появления даже в центральной части Днепра.

Специалисты утверждают: на правом берегу Днепра гадюк можно наблюдать нечасто. А вот Левый берег, особенно дачные участки в Кировском и Обуховке им пришлись по душе. Здесь рядом заповедник и это укрепляет позиции ползучих.

Сегодня гадюки активны и очень опасны

Сегодня, при +30 градусах гадюки, как никогда чувствуют себя хорошо. Им комфортна такая температура. Пресмыкающиеся становятся более активными, больше передвигаются, поэтому становятся прожорливыми.

Днепрянам, которые выезжают сегодня на природу на пикник нужно быть предельно осторожными. В данный период гадюки очень опасны.

В Синельниковском районе Днепропетровской области уже зафиксирован первый случай укуса гадюкой", - предупредил Виктор Гассо, доцент кафедры зоологии и экологии ДНУ.

Укусила гадюка – дорога в реанимацию.

Укус гадюки – это однозначно реанимация, капельницы. Особенно тяжелые последствия, вплоть до смертельных случаев могут быть для детей.

Самый опасный яд у гадюк именно в апреле-мае, когда они вышли с зимовки, их яд сконцентрирован и высокотоксичный. 

Если раньше специалисты утверждали, что змеи ни при каких обстоятельствах не нападают первыми, то теперь говорят об этом уже не так уверенно.
Обычно гадюка кусает человека, если тот наступает на нее или тычет в нее палкой. Но бывают
 случаи, когда пресмыкающиеся нападают на человека первыми.

Чаще всего гадюки кусают за конечности – руки или ноги. Поэтому, когда едете на природу, не обувайте босоножки, а отдавайте предпочтение закрытой обуви. И прежде чем ступить, проведите по траве палкой, это может предостеречь от нападения.

Страшнее всего, если укусили за голову или шею. В таком случае даже возможны летальные случаи, как правило, в детском возрасте при несвоевременной госпитализации. Опасность укуса тем больше, чем ближе он к голове. Кроме того, токсичность яда возрастает с наступлением весны и спадает летом.

Симптомы укуса

Зачастую укус припадает на конечность. На укушенном месте наблюдаются две точечных ранки от клыков. После укуса сразу же появляется сильная нарастающая боль. Нейротропные цитотоксины в составе яда гадюки поражают нервные клетки. Другие вещества приводят к целому ряду нарушений свертывания крови и к омертвению тканей.

При местной реакции в первые же минуты после укуса наблюдается покраснение и жар в укушенной части тела, развивается отечность вверх от места укуса.

Через 15-20 минут, а иногда и сразу, появляется такая реакция:

- головная боль;

- головокружение;

- диарея;

- вялость;

- тошнота;

- в некоторых случаях рвота;

- затрудненное дыхание;

- нарушения сердечного ритма.

Как правило, укус гадюки не сопровождается помутнением сознания. Однако укушенный все же может иметь заторможенный, "пьяный" вид.

Осложнения после укуса могут длиться неделями. В большинстве случаев это вызвано неправильными способами самолечения.

Что нельзя делать при укусе гадюки:

- Нельзя разрезать ранку крестообразно или совсем вырезать пораженный участок. Такие порезы чреваты занесением инфекции, повреждением вен, сухожилий.

- Нельзя прижигать укушенное место спиртом, раскаленными предметами, порохом, кислотой или керосином.

- Не накрывать поврежденное место паутиной и не присыпать его землей.

- Запрещено накладывать жгут выше укушенного места. Это чревато ухудшением состояния потерпевшего, развитием гангренозных явлений и повышением риска летального исхода. Жгут приводит к застою крови и даже омертвению ткани, а на распространение яда он не влияет.

- Нельзя обкалывать рану лекарствами.

- Нельзя употреблять алкоголь, он способствует усилению действия яда и осложняет его выведение из организма.

Что можно делать при укусе гадюки:

- При укусе гадюки следует сразу же обратиться за врачебной помощью.

- По дороге в медучреждение очень важно сохранять укушенную часть тела в неподвижном состоянии.

- Конечность можно зафиксировать с помощью обыкновенной косынки, палок.

- Если у пострадавшего есть на пальце кольцо, его лучше снять, так как от укуса могут распухнуть конечности.

Если надежды на медицинскую помощь в ближайшее время нет, то:

* Перенесите пострадавшего в удобное и защищенное место. Уложите его так, чтобы голова находилась ниже уровня тела. Обеспечьте потерпевшему полный покой.

* С помощью надавливающих движений раскройте рану и начните активно высасывать яд ртом, массируя зону укуса по направлению к ранкам. Интенсивное высасывание на протяжении первых 5-7 минут позволяет удалить до 40% яда, тогда как через 15-30 минут эта цифра уменьшается до 10%. Если укушена рука, высасывать яд может и сам пострадавший.

* При высасывании следует периодически выплевывать кровянистую жидкость, а в завершение процедуры прополоскать рот простой воды. При наличии ранок в ротовой полости или кариесе зубов категорически запрещено высасывать яд ртом.

* При появлении первых признаков отека прекратите высасывание яда, а место укуса обработайте антисептиками. Нельзя применять зеленку, она усложнит врачу осмотр ранки.

* Наложите на поврежденное место стерильную повязку, по мере развития отека ослабляйте ее.

* Для замедления распространения яда в организме минимизируйте подвижность пострадавшей части тела. Если укушена рука, согните ее и зафиксируйте в таком положении. Можно наложить шину.

* Для нормализации водно-солевого баланса и выведения яда из организма обеспечьте пострадавшего обильным питьем.

* При возможности дайте пострадавшему 2-3 таблетки антигистаминного препарата.

* Нужно как можно быстрее доставить пострадавшего в ближайшее медучреждение, при необходимости на носилках.

* Многие считают панацеей при укусе гадюки введение специальной сыворотки. Нужно знать, что препарат требует специальных условий хранения, а срок его годности весьма ограничен


__________________________________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________________________________ 

Шановні мешканці!

За інформацією МОЗ України  розпочне роботу тематичний сайт про  вакцинацію www.vaccination.com.ua,

де батьки зможуть дізнатися все про сучасні методи захисту дітей від інфекційних хвороб.

Відеоматеріали стосовно вакцинації можна завантажити за посиланнями:

версія для соцмереж та інтернет  - https://drive.google.com/file/d/1G1_rbB8SlU9himFHUVswXEsFuDzvnbq/view

 

версія для ТВ –

 

https://drive.google.com/file/d/1nVCZ9asC52ytO7MW8AzTcGCyigH7zM-8/view

ролик загальний щодо вакцинації - https://www.dropbox.com/s/ce1cgnkpz2y65n1/UNICEF_MASTER_1601.mov?dl=0

 

ролик для соцмереж та інтернет –

 

 https://goo.gl/W7YEJt

__________________________________________________________________________________________________________ 

Уже понад півтора мільйона українців обрали своїх лікарів - терапевтів, педіатрів чи сімейних лікарів. Це означає, що уже з липня НСЗУ направлятиме кошти за їх обслуговування у конкретні медзаклади. Водночас, вибір свого лікаря - це не лише новий принцип оплати медичних послуг, а й культура взаємодії лікаря і пацієнта, сервісні вимоги до медзакладів.

Сьогодні відповідаємо на запитання.

ЧИ ЗАЛИШАТЬСЯ ВИКЛИКИ СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ

ДОДОМУ?

Так, виклик додому сімейного лікаря, терапевта та педіатра входить до переліку послуг, які надаються на первинній ланці. Кожен лікар зможе виїжджати до своїх пацієнтів. Щоби вирішити, чи потрібно їхати на виклик, лікар поспілкується з пацієнтом телефоном і вирішить чи справді треба їхати, чи достатньо буде консультації телефоном, чи пацієнт зможе сам приїхати до амбулаторії. Чи буде лікар виїжджати додому - залежить від стану пацієнта, а не від того, як далеко він знаходиться від лікаря.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО МІЙ ЛІКАР ЗМІНИВ МІСЦЕ РОБОТИ?

Заклад, у якому ви підписали декларацію, зобов’язаний вас повідомити про зміну роботи вашого лікаря заздалегідь. Надалі ви вирішуєте - чи підписати декларацію з іншим лікарем у цьому медзакладі, чи продовжити обслуговуватися у вашого лікаря, проте в іншому місці. Якщо у вас будуть проблеми з пошуком нового лікаря, зверніться до місцевого департаменту/управління охорони здоров’я і вам допоможуть.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО МІЙ ЛІКАР ПІШОВ У ВІДПУСТКУ АБО НА ЛІКАРНЯНИЙ?

У такому разі адміністрація медзакладу, в якому працює ваш лікар, визначить іншого фахівця, який у цей період замінятиме вашого лікаря.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО Я ПОЇХАВ В ІНШЕ МІСТО І ЗАХВОРІВ?

Якщо ви поїхали в інше місто, і там щось сталося, то працює невідкладна допомога. Зверніться до найближчого закладу з надання первинної медичної допомоги. Підписувати декларацію для одноразового звернення потреби немає.

 

__________________________________________________________________________________________________________  

Кліщі найактивніші у травні-червні, а також у серпні-вересні. Варто пам’ятати, що ці небезпечні комахи переносять інфекції. Щороку кількість українців, які заражаються інфекційними захворюваннями внаслідок укусу кліщів, збільшується.

Укус кліща загрожує енцефалітом і хворобою Лайма, також відомою як бореліоз. І якщо першим заражаються одиниці, то бореліоз став серйозною проблемою для багатьох. Хвороба уражає нервову та серцево-судинну системи, суглоби та опорно-руховий апарат і може призвести до інвалідності. Так, наприкінці квітня в лікарнях Харківської області зафіксовано вже 14 випадків хвороби Лайма, яка передається через укус кліща, а саме через слину комахи.

Щорічно від укусів кліщів потерпають більше 20 тисяч українців. Майже 2 тисячі з них заражаються інфекційними захворюваннями.

Ідучи відпочивати на природу, пам’ятайте прості правила, які допоможуть уникнути укусу кліща.

Небезпечні комахи живуть переважно у сирих і вологих місцях, на прогрітих сонцем схилах, у високій траві, кущах, біля стежок і лісових доріг. Будьте обачні в такій місцевості.

У міських парках ризик стикнутися з цими малоприємними комахами дещо нижчий, ніж у “дикому” лісі.

Якщо ви зібралися на відпочинок на природі, одягніть краще світлий одяг (на ньому краще видно кліщів). Натомість слід не забувати про шкарпеткиі і віддавати перевагу закритому вбранню. Використовуйте також спеціальні аерозолі, які відлякують кліщів.

Не забувайте, що, крім людей, жертвами кліщів можуть стати і домашні тварини.

Після того, як ви прийшли з лісу чи парку, ретельно перевірте на наявність кліща такі частини тіла:
– під пахвами;
– у вухах та біля вух, на шиї;
– в середині пупка;
– на вигинах колін і ліктів;
– у волоссі і біля нього;
– між ніг;
– навколо талії.

Прийміть душ незабаром після того, як були на відкритому повітрі. Душ протягом найближчих двох годин знижує ризик укусу кліща. Пам’ятайте, що кліщ присмоктується до тіла протягом приблизно двох годин.

Те саме стосується і домашніх улюбленців. Після прогулянки в першу чергу перевірте лапи, живіт та морду. Якщо ж після укусу пес ослаб, погано їсть, а білки очей пожовтіли, терміново зверніться до ветеринара. Кліщі переносять багато небезпечних захворювань для домашніх улюбленців

Якщо вкусив кліщ: як його вийняти

Якщо вкусив кліщ, бажано не зволікати і звернутись у травмпункт. Там його дістануть і відразу передадуть у лабораторію на аналізи.

Якщо такої змоги немає, то варто обережно викрутити його пінцетом, ниткою або спеціальним гачком, який можна придбати в аптеці. Місце укусу обробити спиртом. А з олією, підрізаними шприцами, ацетоном та іншими сумнівними методами радять не експериментувати.

Як видалити кліща самостійно

Спосіб №1. Обгорнути пальці марлевою серветкою і розхитувати кліща з боку вбік.

Спосіб №2. Можна скористатись пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини, і повільно витягнути комаху разом із хоботком.

Не можна розчавлювати кліща, щоб збудники хвороби, які можуть бути в його організмі, не потрапили в рану на тілі людини. Після видалення комахи місце присмоктування змастити розчином йоду, спиртом або одеколоном. Якщо хоботок залишився у ранці — видалити його стерильною голкою, після чого ретельно вимити руки з милом.

Якщо ви витягнули кліща самотужки, слід простежити, щоб кліщ залишився живий.

Перевірити, чи заразним був кліщ, можна у спеціальній лабораторії. Ціна дослідження – майже 73 гривні. Там фахівці перевірять кліща на наявність борелій – це бактерії, що викликають хворобу Лайма. Вірус не завжди проявляється одразу.

Як зрозуміти, що після укусу кліща ви заразилися?

Якщо ви стали жертвою кліща — уважно стежте за своїм самопочуттям. Ці комахи переносять бактеріальну інфекцію, яка спричиняє хворобу Лайма. Початок захворювання схожий на звичайну застуду або грип.

__________________________________________________________________________________________________________

 

Шановні мешканці міста!

За повідомленням Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, щороку збільшується кількість постраждалих та загиблих від нещасних випадків, пов’язаних із використанням газу в побуті. У 2017 році на території Дніпропетровської області сталося 8 таких випадків, у яких постраждало 15 осіб, в тому числі 8 загинуло.

Основними причинами нещасних випадків під час використання газу у побуті є: недостатня вентиляція приміщень, де встановлено газові прилади, використання газових приладів не за призначенням, несправність автоматики безпеки газових приладів, самовільне встановлення газових приладів.

Тому нагадуємо основні правила безпечного користування природним газом у побуті:

-     систематично перевіряйте тягу перед вмиканням і під час роботи газового приладу. Якщо тяга в димоході слабка або відсутня, користування газом смертельно небезпечне;

-      слідкуйте за чистотою димоходу та вентиляційних каналів;

-     під час роботи газового приладу обов’язково тримайте кватирку відкритою;

-      не залишайте без нагляду працюючі газові прилади;

-      використовуйте газові прилади лише за призначенням;

-      не вмикайте газові прилади при несправній автоматиці безпеки;

-     для встановлення, перенесення та ремонту газових приладів запрошуйте кваліфікованих фахівців;

-     не прикріплюйте до газових приладів та газопроводів сторонні предмети, не сушить білизну над газовою плитою;

-     не дозволяйте користуватись газовими приладами дітям та особам, які не пройшли спеціальний інструктаж;

-     у разі раптового затухання полум’я у газовому приладі негайно закрийте усі газові крани, добре провітріть приміщення;

-     якщо у приміщенні відчувається запах газу забороняється запалювати вогонь, вмикати і вимикати електричне освітлення і апаратуру;

-    у разі виявлення запаху газу на вулиці, в під’їзді, підвалі чи інших місцях негайно повідомите аварійну службу за номером телефону «104»!

__________________________________________________________________________________________________________

Шановні мешканці Шевченківського району!

З 19.03.2018 року КЗ «ДЦПМСД№3» переходить на користування електронною медичною системою «Helsi».

Запис до лікарів Центру буде здійснюватись на сайті  https://helsi.me

Запис до лікарів в електронній реєстратурі reestratura.com припинений.

Приносимо вибачення за тимчасові незручності

За довідками звертатися за тел. 0981608825, 0503090069

При собі мати ПАСПОРТ для ідентифікації особистості.

 

Запрошуємо доросле населення території обслуговування на планове щеплення вакциною АДП-М (дифтирія, правець).
 
З усіх питань звертатися до сімейного лікаря.

__________________________________________________________________________________________________________

 

Перелік аптечних закладів, які знаходяться на території обслуговування 

КЗ «ДЦПМСД №3»
м.ДНІПРО

в спис-ку

Найменування аптечного закладу

№ аптеч-ного закладу

Адреса аптечного закладу

Телефон аптечного закладу

1

ТОВ «Сист.аптек«Лінда-Фарм»

№ 8/18

вул. Панікахи,53

788-55-43

 

 

№ 19

ж/м Тополя-1,буд.15/1

765-02-55

2

Обласне КП «Фармація»

№ 9/2

вул. Панікахи,19

776-00-16

3

ТОВ «АСНБ-2»

 

вул. Панікахи,19

 

4

ФОП Шапіро І.

 

вул.Комбрига Петрова 6

 

5

ТОВ « Фармпостач»

 

ж/м Тополя 2, буд. 1

376-93-42      371-59-40

6

ПП «Кобфарма»

 

вул. Панікахи,53

0676367285

7

ТОВ "Фармвест плюс"

№1

ж/м Тополя 1, 15,к.4,пр.3

 

8

ТОВ Мед. компанія "ІРІС"

№9

вул. Зап. шосе, 48 блок 4

 

 

 

№26

Тополя-2,28, к.7, прим.4

 

9

ФОП Шаповалова Л.М.

 

вул.Панікахи 75,пр.2

735-88-00

10

ФОП Дубовик Н.П.

 

вул.Панікахи 119/2

788-37-41

Перелік аптек  За програмою "Доступні ліки"

 

 

  

 

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!

У Шевченківській районній у місті Дніпрі раді працює Шевченківський Центр допомоги учасникам АТО, членам їх сімей та волонтерам.

Адреса Центру допомоги:

вул. Михайла Грушевського, 70 каб. 112.

 Контактний телефон: 0502932666

 (з 10 до 18, крім вихідних та святкових днів).

Графік роботи:
ПН — 13:00 -18:00
ВТ — 10:00 -15-00
СР — неприймальний день

ЧТ — 13:00-18:00
ПТ — 10:00- 15-00

__________________________________________________________________________________________________________

 

1 квітня 2017 року стартує Урядова програма «Доступні ліки». Пацієнти зможуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою.

***

ЗАВАНТАЖИТИ:

1. Відеоролик про програму "Доступні ліки": https://youtu.be/JjFPhjgJnMI

2. Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню: https://goo.gl/qkzmrq

3. Адреси аптек, що беруть участь у програмі "Доступні ліки": https://goo.gl/dCEMCw (оновлюється)

4. Інформація для лікарів: https://goo.gl/lG6NRM

5. Правильно виписаний рецепт: https://goo.gl/5QekAs

6. Зразок наклейки для аптеки, що бере участь у програмі: https://goo.gl/2KaRpp

7. Плакати для друку: https://goo.gl/g32X5h

8. Постанова КМУ: https://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=249827185

9. Накази МОЗ України: https://moz.gov.ua/ua/portal/pre_20170325_a.html

10. Зразок примірного договору: https://moz.gov.ua/ua/portal/dn_20170325_326

***

ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ

Що потрібно знати про цю програму?

1. Як отримати безкоштовні ліки?

1. Зверніться до лікаря та отримайте правильно виписаний рецепт.

2. Завітайте до аптеки з позначкою «Доступні ліки».

3. Отримайте ліки безкоштовно або з частковою доплатою за рецептом.

Вартість ліків повністю або частково оплачує держава.

2. Коли запрацює програма?

Програма запускається 1 квітня 2017 року. Аптеки на добровільних умовах підписують договір з місцевими органами влади та стають учасниками програми.

3. Чому саме ці категорії захворювань?

Механізм відшкодування вартості ліків (реімбурсації) поширюється на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму.

Пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

Смертність від серцево-судинних хвороб складає 65% від загальної смертності населення в Україні. Відповідно до статистичних даних за 2015 рік, на діабет ІІ типу страждає один мільйон осіб. Це у 6 разів більше, ніж на діабет І типу (інсулінозалежний). Хворих на бронхіальну астму зареєстровано 210 тис., за статистикою 2015-го. Здебільшого, це діти та молодь.

4. Які МНН (міжнародна непатентована назва (діюча речовина)) входять до програми реімбурсації?

СЕРЦЕВО-СУДИННІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

Аміодарон (Amiodarone)

Амлодипін (Amlodipine)

Атенолол (Atenolol)

Верапаміл (Verapamil)

Гідрохлортіазид (Hydrochlorothiazide)

Спіронолактон (Spironolactone)

Фуросемід (Furosemide)

Дигоксин (Digoxin)

Еналаприл (Enalapril)

Ізосорбіду динітрат (Isosorbide dinitrate)

Карведілол (Carvedilol)

Клопідогрель (Clopidogrel)

Метопролол (Metoprolol)

Нітрогліцерин (Glyceryl trinitrate)

Симвастатин (Simvastatin)

Бісопролол (Bisoprolol)

БРОНХІАЛЬНА АСТМА:

Беклометазон (Beclometasone)

Будесонід (Budesonide)

Сальбутамол (Salbutamol)

ДІАБЕТ ІІ ТИПУ:

Метформін (Metformin)

Гліклазид (Gliclazide)

5. Де пацієнт може обміняти рецепт на ліки?

Це може бути будь-яка аптека, що підписала договір з місцевим органом влади.

Шукайте аптеки з такою позначкою: https://goo.gl/2KaRpp

Список аптек згодом буде на сайті МОЗ.

6. Що робити, якщо в аптеці закінчились безкоштовні ліки, або ті, що відшкодовуються?

1. Пацієнт може зачекати, поки ліки надійдуть в аптеку.

2. Пацієнт може звернутись в іншу аптеку.

3. Пацієнт може обрати іншу торгову марку та доплатити різницю.

7. Що потрібно знати лікарю?

Лікар має виписати пацієнту рецепт на лікарський засіб, який відповідає його стану.

Для ефективного використання бюджетних коштів рецепт виписують не за комерційною назвою, а на основі міжнародної непатентованої назви (МНН) діючої речовини ліків.

В аптеці пацієнт може вибрати – отримати найдешевший лікарський засіб безкоштовно, або обрати іншу торгову марку, доплативши певну суму.

8. Які ліки пацієнт може отримати безкоштовно, а за які потрібно доплачувати?

Реєстр оптово-відпускних цін визначає максимальну ціну препарату, який може взяти участь в урядовій програмі «Доступні ліки».

Держава компенсує вартість найдешевшого лікарського засобу, який подав заявку на участь в програмі «Доступні ліки». Тобто, такий препарат пацієнт матиме змогу отримати безкоштовно.

Дорожчий препарат, ціна на який не перевищує граничну референтну, пацієнт може отримати, доплативши різницю між мінімальною ціною та роздрібною ціною обраного препарату.

Ліки, ціна на які перевищує референтну ціну в 5 сусідніх країнах, не підпадають під програму відшкодування.

9. Чи може пацієнт отримати безкоштовні ліки без рецепта?

Уряд не буде обмежувати вільний ринок ліків. Якщо пацієнт бажає придбати випробувані ним ліки, не маючи рецепта від свого лікаря, – він може це зробити у будь-якій аптеці.

Проте у такому випадку аптека не матиме підстав для того, щоб відпустити даний лікарський засіб безкоштовно або зі знижкою.

10. Як працює механізм відшкодування вартості ліків (реімбурсації)?

Механізм відшкодування вартості ліків успішно діє в багатьох країнах світу та передбачає забезпечення пацієнтів безкоштовними ліками або значною знижкою на препарати.

В Україні відшкодування вартості ліків визначатиме Національний перелік основних лікарських засобів у 2017 році. У його склад входять рекомендовані Всесвітньою організацією охорони здоров’я 21 міжнародна непатентована назва (МНН або діюча речовина) для лікування серцево-судинних хвороб, бронхіальної астми та діабету ІІ типу.

11. Як регулюватимуть ціни на лікарські засоби в Україні?

Ціна на лікарські засоби, які відшкодовує держава, має бути обґрунтованою. Дуже часто ціни на одні й ті самі ліки в Україні є значно вищими, ніж у сусідніх країнах. Хоча рівень зарплат українців є нижчим.

У більшості розвинених країн існує практика державної регуляції цін на лікарські засоби. Це дозволяє уникнути необґрунтованого завищення цін на ліки.

Задля забезпечення доступності ліків в Україні, МОЗ встановить граничну оптово-відпускну ціну лікарських засобів по 21 міжнародній непатентованій назві (МНН або діюча речовина), які ввійдуть до програми реімбурсації.

Граничну оптово-відпускну ціну розрахують, базуючись на медіанній ціні на лікарський засіб у 5 сусідніх країнах – Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії.

Це країни ЄС, де вже давно сформована система регулювання цін на лікарські засоби та механізм відшкодування вартості ліків. Оскільки виробникам вигідно реалізувати ліки за такою ціною в сусідніх країнах, отже, так само має бути і в Україні.

Для лікарських засобів, які підлягають відшкодуванню, МОЗ встановить максимальну роздрібну торговельну надбавку на продаж ліків на рівні 15%.

12. Що таке реєстр референтних цін і як ним користуватись?

Міністерство охорони здоров’я порівняло ціни на аналогічні МНН у 5 сусідніх країнах України – Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії. На основі медіани ціни за добову дозу лікарського засобу в цих 5 країнах, уряд встановив граничну ціну на лікарський засіб, яку буде компенсувати держава.

Важливо розуміти, що ціна в Реєстрі лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню (стовпчик 11) – це оптово-відпускна ціна. Гранична оптово-відпускна ціна за добову дозу міститься в Реєстрі граничних оптово-відпускних цін (стовпчик 6). Максимально дозволена ціна в аптеці – оптово-відпускна ціна за упаковку + 10% постачальницької надбавки + 15% дозволеної торговельної надбавки + 7% ПДВ.

Розмір відшкодування вартості за упаковку лікарського засобу міститься в Реєстрі лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню (стовпчик 15).

Наприклад, Міністерство охорони здоров’я порівняло всі ціни на препарати з діючою речовиною Еналаприл в Польщі, Словаччині, Латвії, Угорщині та Чехії. Медіанна ціна за дозу там становила ХХ грн. Це означає, що уряд компенсуватиме повну або часткову вартість препарату, ціна за визначену добову дозу якого не перевищує ХХ грн + 10% оптово-постачальницької надбавки + 15% торгових надбавок + 7% ПДВ = УУ грн за дозу.

Референтне ціноутворення дозволило знизити ціни на основні лікарські засоби та зробити їх доступнішими для пацієнтів.

13. Які вимоги до аптеки-учасника програми?

У кожному аптечному закладі, що бере участь в урядовій програмі «Доступні ліки», обов’язково має бути наявний найдешевший генерик (найдешевший препарат) та перелік цін відшкодування.

Аптека надає місцевим владам фінансовий звіт та документальне підтвердження продажу лікарських засобів, котрі підлягають відшкодуванню, та отримує повернення коштів з місцевих бюджетів протягом 5 робочих днів після подачі звітності.

14. Скільки коштів виділив Уряд на програму?

На 2017 рік Уряд виділив 500 млн гривень.

***

Мета програми «Доступні ліки» – забезпечити кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість їхнього життя і запобіжать виникненню ускладнень та передчасної смертності.

З усіх питань звертайтесь на урядову «гарячу лінію» 15-45

 

 

 

______________________________________________________________________________________________________

 

 

___________________________________________________________________________________________________

Шановні батьки!
Піднімаючи важливу тему вакцинації. Пропонуємо поглянути вам на затверджену схему вакцинації дітей. Кожен з вас (батьків) щось чув про графік вакцинації, хтось про нього взагалі не знає, хтось думає, що цей графік придумує медична сестра.
  Представляємо Вам Наказ МОЗ України від 11.08.2014 № 551 «Про удосконалення проведення профілактичних щеплення в Україні».

 Графік вакцинаціїЗгідно наказу №551 МОЗ України