Про нас

На початку 70-х років почалося будівництво нового житлового масиву Тополя. Забудова йшла по типу «спального» району міста. З ростом масиву, збільшення чисельності проживаючого на ньому населення, виникла необхідність рішення багатьох соціально-побутових питань, у тому числі і наближення медичної допомоги до населенню. Так, у березні 1975 року в трикімнатній квартирі була відкрита філія дитячої поліклініки міської лікарні № 15. Медичне обслуговування здійснювалося лікарем-педіатром і медичною сестрою. Надалі, 1977 року, була відкрита дитяча поліклініка № 4 міські лікарні № 15, розташована в переселенському гуртожитку, спочатку на 1-ому поверсі, а в міру росту чисельності дитячого населення, розширилася за рахунок переселення на 3-й і 4-й поверхи. Однак існуюча поліклініка не могла надати медичну допомогу дітям у повному обсязі: приміщення не відповідало санітарно-гігієнічним нормам, через відсутність площ і слабкої матеріально-технічної бази не представлялося можливим організувати окремі види діагностики і лікування.

Віддаленість масиву від центра й існуюча транспортна проблема створювали додаткові складності для населення в одержання медичної допомоги, особливо якщо врахувати, що наші пацієнти - діти. Так виникла об’єктивна необхідність у будівництві дитячої поліклініки.

Здоров'я підростаючого покоління - актуальне питання за всіх часів, тому що здоров'я дітей - це майбутнє нації, майбутнє країни. До проблеми дитячої охорони здоров'я на ж/м Тополя з розумінням віднеслися міська влада.

У рамках програми «Діти України» по наказах виборців було почате будівництво дитячої поліклініки депутатом Верховної Ради України (на той час прем'єр-міністром України) Пустовойтенко В.П. При активній підтримці й участі в будівництві поліклініки мера міста Швеця Н.А., його заступника по охороні здоров'я Павлова В.А., начальника управління охорони здоров'я Василишина Р.И., незважаючи на соціально-економічні складності 12 січня 1998 року, була відкрита самостійна дитяча поліклініка. Поліклініка розрахована на 480 відвідувань у зміну. Обслуговує дитяче населення ж/м Тополя І, 2, 3, містечка «Аеропорт» і сел. Дослідне НДІ Кукурудзи.

Поліклініка розташована в центрі 3-х Тополь і рівновіддалена і рівнодоступна всім мешканцям, знаходиться поблизу зупинки усіх видів транспорту. Обслуговувала 7 шкіл, 13 дитячих дошкільних закладів, 5 з яких мали профільні групи: кардіологічні, логопедичні, для дітей тубінфікованих, з затримками психічного розвитку. Надавала допомогу в медичному обслуговуванні дитячому будинку № 1 і центру «Надія», для дітей з ДЦП.

При поліклініці було відкрито молоко-роздавальний пункт, де забезпечувалися молочним харчуванням діти до 3-х років, а також діти з малозабезпечених родин до 2-х років на безкоштовній основі.

Дитяча поліклініка – високо розвинутий, спеціалізований       лікувально-профілактичний заклад, який здійснював медичну    допомогу дитячому населенню амбулаторно та на дому, а також здійснював комплекс лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на лікування та попередження розвитку захворювань та їх ускладнень, консультативно-методичну допомогу по догляду вигодовуванню і вихованню дітей раннього віку, пропаганді санітарно-гігієнічних знань серед населення.

Дитяча поліклініка лікувально-профілактичний заклад, який        здійснював амбулаторно-поліклінічну допомогу по територіально - дільничному принципу та мав в своїй структурі наступні підрозділи:

- апарат управління поліклінікою;

- статистичний відділ

- два педіатричних відділення;

- педіатричне відділення шкільно-дошкільний відділ;

- фізіотерапевтичне відділення;

- відділення лікувальної  фізкультури і механотерапії;

- відділення функціональної діагностики;

- відділення спеціалізованого прийому;

- клініко-діагностична лабораторія;

- відділ інфекційних захворювань і дегельмінтизації;

- денний стаціонар;

- хірургічно-травматологічне відділення;

- адміністративно-господарська частина;

- молоко роздавальний пункт.

  В структурних підрозділах в залежності від розподілу робіт    працювали лікарі-педіатри; лікар-хірург дитячий, лікарі-лаборанти КДЛ, лікар-отоларинголог дитячий, лікар-ендокринолог дитячий, лікар-невролог дитячий, лікар-імунолог дитячий, лікар-інфекціоніст дитячий, лікар-гастроентеролог дитячий, лікар-нефролог дитячий.

Міська дитяча поліклініка № 1 організована з метою      забезпечення амбулаторно-поліклінічної допомоги дитячому      населенню житлового масиву Тополя, сел. Дослідний та містечка Аеропорт у віці від 0 до 18 років /17 років 11 місяців 29 днів/. В 2009р. по 2010р. обслуговував 12000 осіб дитячого населення, з них до року 595. З 2010р. – 11 500 дитячого населення, з них до року – 640.

Міська дитяча поліклініка № 1 була самостійним закладом, який       користувався правами юридичної особи, мав штамп та круглу печатку, бланки із своїм найменуванням, рахунки в установах банків, самостійний баланс.

МДП № 1 був комунальним медичним територіальної громади   закладом з адміністративним підпорядкуванням управлінню охорони       здоров’я міськвиконкому  м. Дніпропетровська та заснована на державній власності.

МДП № 1 мала можливість надавати широкий спектр медичних послуг. Проводиться  профілактичне спостереження за здоровими дітьми різних вікових категорій, лікування гострих хворих, оздоровлення та реабілітація хронічних хворих. Було організовано кабінет здорової дитини та кабінет підтримки грудного вигодовування, де регулярно проводяться очні школи матерів, заняття по організації грудного вигодовування, правила догляду за дітьми раннього віку,  підготовка дітей дошкільного віку до вступу в організовані колективи. Організовано кабінет лікувальної фізкультури для дітей 1-го року життя.

Лікування в МДП №1 проводиться  усіма видами традиційного лікування, так і нетрадиційними методами, такими як голкорефлексотерапія, аромотерапія, аутотренінг, психоемоційне розвантаження, виконуються «малі» операції.

Головним лікарем МДП №1 з моменту організації (1998р.) була призначена Шевченко Л.О., заступник головного лікаря з медичної частини – Колбун Т.П., яка здійснювала курацію під час будівництва дитячої поліклініки з жовтня 1997р. до її відкриття 12 січня 1998р., головна медична сестра – Федоренко Н.В.

20.11.2008р. МДП №1 була акредитована на відповідність статусу «Лікарня доброзичлива до дитини».

Згідно до рішення Дніпропетровської міської ради №36/15 від 14.09.2011р. на базі дитячої поліклініки був створений КЗ «Дніпропетровський центр первинної медико-санітарної допомоги». Головним лікарем було призначено Ральченко О.П., заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення – Колбун Т.П., заступник з ЕТН – Крамарчук О.М., головна медична сестра – Малова Л.А.

Станом на 01.01.2013 року на території обслуговування мешкає 62 500 населення , в тому числі 11500 дитячого населення  від 0 до 17 років, 51 000 дорослого населення, в тому числі  36 790 жіночого населення. Жіноче населення становить 36 790 осіб (дорослі жінки – 31 000, дівчата від 0 до 18 років – 5 790).  

Структура КЗ «ДЦПМСД № 3» згідно штатного розпису:

- керівний склад;

- інформаційно-аналітичний кабінет;

- іншій адміністративно-управлінський та допоміжний персонал;

- центральна стерилізаційна;

- амбулаторії загальної практики – сімейної медицини №№ 1, 2, 3, 4;

- відділення для забезпечення роботи в дитячих установах і школах.

Первинна медична допомога медичними працівниками Центру надається мешканцям житлових масивів Тополя-1, 2, 3, містечка Авіаторське та сел. Дослідне Дніпропетровського району.

В закладі функціонує 4 амбулаторії (вул. Панікахи 53) та філія амбулаторії № 4 за адресою: Аеродром, 3А.

Амбулаторія № 1 – обслуговує16885 особи (дорослі–13819, діти – 3066,в т.ч.  ЗСМ- 1126);                                                                                                                     

Амбулаторія № 2 – обслуговує 14585 осіб (дорослі – 11912, діти – 2673 в т.ч. ЗСМ- 748);

Амбулаторія № 3 – обслуговує 14098 осіб (дорослі – 11662, діти – 2436 в т.ч. ЗСМ- 459);

Амбулаторія № 4 – обслуговує 16884 осіб (дорослі – 13559, діти – 3325 в т.ч. ЗСМ- 785) 

Таким чином на 01.01.2013 року лікарями загальної практики сімейної медицини обслуговується 3 118 дітей , з них від 0 до 14 років 2 301 дитина та 817 підлітків від 15 до 18 років.

Лікарями педіатрами обслуговується 8 382 дитини у віці від 0 до 18 років, що становить у середньому 1047 дітей на одного лікаря педіатра дільничного.

На території обслуговування Центру розташовані 6 загальноосвітніх шкіл (№№ 52, 53,78, 80, 99,137),та 14 ДДЗ ( №№ 60,123, 314, 315, 330, 339, 341, 342,343, 358, 368, 375, 384, 395) – 6 із яких мають спеціалізовані групи - 3 логопедичних, 2 - фтизіатричні, 2-офтальмологічні, 3 - кардіологічні, 3 для дітей з затримкою психічного розвитку, 2 ортопедичних.

Міський дитячий будинок для дітей сиріт та позбавлених батьківського піклування №1 (вул. Тополина 16), закріплений за Центром для надання консультативної допомоги та проведення диспансеризації дітей.

Міський центр соціально-трудової реабілітації дітей-інвалідів «Надія» (Тополя 3 буд.50) розташований на території обслуговування Центру.

Медичне забезпечення населення здійснюють лікарі терапевти, лікарі педіатри, лікарі загальної практики сімейної медицини, лікарі акушери-гінекологи, лікар хірург, лікар хірург дитячий, лікар невролог, лікар невролог дитячий, лікар офтальмолог, лікар офтальмолог дитячий, лікар отоларинголог, лікар отоларинголог дитячий.

Станом на 01.01.2013 року КЗ «ДЦПМСД №3» нараховує у своєму складі 219 працівників, із них

- Лікарі – 68 ф.о.

- Середній медичний персонал – 85 ф.о.

- Молодший персонал – 21 ф.о.

- Інші – 45 ф.о.

В 2012 році проведено навчання  на курсах спеціалізації (6 місяців) за фахом загальна практика сімейна медицина 6 лікарів , з них 4 лікаря педіатра і 2 лікаря терапевта.

3 лікаря терапевта пройшли курси спеціалізації (1 місяць ) за фахом загальна практика сімейна медицина. Таким чином станом на 01.01.2013 року в Центрі працюють лікарями загальної практики сімейними 17 лікарів , з них 2 перебуває у декретній відпустці.

КЗ «ДЦПМСД №3» протягом 2012р. проведено значну роботу по впровадженню пілотного проекту реформування охорони здоров’я  на засадах загальної практики – сімейної медицини. Відповідно існуючим нормативним документам підготовлені та затверджені документи, які регламентують роботу закладу, затверджено статут та положення по Центру, положення по амбулаторіям, створено посадові інструкції співробітників, розроблено графіки роботи лікарів та Центру з урахуванням розділення потоків дитячого та дорослого населення та найбільш повного задоволення пацієнтів роботою Центру первинної медико-санітарної допомоги. Отримана ліцензія по впровадженню діяльності з наркотичними засобами та ліцензія на медичну практику. Проведена значна робота по комп’ютеризації Центру та складення електронного реєстру пацієнтів. Медичними працівниками Центру проводиться значна плідна робота по впровадженню Постанови Кабміну №340 від 25 квітня 2012р. «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою», складено реєстр хворих на гіпертонічну хворобу (16355 осіб), який регулярно оновлюється і корегується. Проводиться щоденний моніторинг по виписці рецептів на гіпотензивні засоби, які підлягають частковому відшкодуванню. Станом на 25.01.2013р. виписано 7375 рецептів на гіпотензивні засоби. Проведені ремонтні роботи та організовано додаткові реєстратури для амбулаторій, створено додаткові 2 маніпуляційних кабінета та додатковий кабінет проф. щеплень. Проведена повна комплектація згідно табелю оснащення шаф невідкладної допомоги медикаментами та розхідними матеріалами для надання безкоштовної невідкладної допомоги в Центрі.

Проведена значна робота по інформуванню населення про реформування охорони здоров’я шляхом по квартирних та подвірних обходів дільничними лікарями та медичними сестрами з заповненням реєстраційних карт згідно наказу МОЗ №756 від 04.11.2011р., ведеться активна робота по роз’ясненню положень та засад реформування, проводяться зустрічі з пацієнтами, які звертаються на гарячу лінію з проведенням співбесід, роз’яснень та вирішенням їх проблемних питань. Організовано фіксовані дні проведення диспансерного огляду дитячого населення: День здорової дитини – щовівторка та День школяра – щочетверга.

З метою ефективного проведення диспансеризації населення території обслуговування виділено фіксовані дні – диспансерні суботи: перша субота – диспансеризація дитячого населення, третя субота – диспансеризація дорослого населення, коли працюють всі лікарі-спеціалісти, проводиться забір лабораторних досліджень та ЕКГ.

Проводиться значна робота по наданню медичної допомоги пільговим категоріям населення, інвалідів, учасників ВВВ, самотнім та немобільним пацієнтам з використанням санітарного транспорту. Проводиться комісійний огляд вдома лікарями-фахівцями, ЕКГ обстеження, забір лабораторних досліджень.

В 2012р. КЗ «ДЦПМСД №3» за рахунок міського бюджету в рамках реформування:

-              проведений ремонт кабінетів для лікарів загальної практики (каб. №№426, 427, 401) на суму 27720,98грн.;

-              проведений ремонт ліфту №2 на суму 65480,87грн. (проходять підготовку 2 ліфтери, які будуть обслуговувати ліфти);

-                    проведена заміна трубопроводів гарячої води на суму 62277,32грн.;

-              проведений внутрішній телефонний зв'язок на суму 7000,00грн.;

-              проведений багатоканальний телефонний зв'язок, який ще не працює з причини відсутності фінансування на автоматичну станцію;

-              закуплено 6 комп’ютерів на суму 20000,00грн.;

-              закуплені сумки для лікарів загальної практики на суму 49950,00грн., глюкометри для лікарів ЗП та лікарів-терапевтів для вимірювання цукру крові на 41шт.; 10шт. – на суму 5500грн.;

-              закуплені та виділені мобільні телефони лікарям ЗА та дільничним лікарям для зв’язку з пацієнтами 40шт. на суму 20000грн.;

-              виділені проїзні квитки лікарям ЗП та медичним сестрам на суму 3770,00грн. для обслуговування викликів вдома;

-              лікарям ЗП згідно програми впровадження «Місцевих стимулів» встановлені надбавки до посадових окладів в розмірі 500,00грн. щомісячно;

-              згідно Постанови КМУ «Про деякі питання оплати праці працівників охорони здоров’я, що є учасниками пілотного проекту» в межах заробітної плати установлені надбавки за обсяг та якість виконаної роботи лікарям ЗП, дільничним лікарям та медсестрам на суму 890000грн.;

-              закуплено 4 апарати ЕКГ за рахунок міського бюджету;

-              виділено 3 автомобіля для обслуговування викликів вдома, проведення маніпуляцій онкохворим вдома, транспортировка тяжкохворих та консультації на ІІ та ІІ рівень, виїзд лаборантів для забору крові вдома 2 р. на тиждень, по четвергам – в м. Авіаторське.

Заплановано виділити на 2013р. ще 4 автомобіля.

За рахунок залучених коштів:

-              проведений ремонт кабінетів №№304 (А і Б), 309, 422, 423, маніпуляційного кабінету №208, ЕКГ-кабінету, виділений додатково кабінет щеплень на 3-му поверсі, ремонт для забору мокротиння на 1-му поверсі (каб. №106); ремонт частково кровлі та проведена реконструкція реєстри на 1-му поверсі (організовано додатково ще 2 реєстратури).

За кошти власного надходження Центру закуплено 4 холодильника на суму 7660грн., медичні шафи на суму 2046грн.

За рахунок міського бюджету виділені кошти на пільгові ліки (інвалідам ВВВ, учасника ВВВ, дітям-інвалідам до 18 років, з багатодітних сімей, інвалідам дитинства) на суму 33222,00грн.

Одержали пільгові ліки 951 чол.

Закуплено туберкулін для туберкулінодіагностики – 17442 дози на суму 64229,26грн.

Молочні суміші на суму 15782,00грн.

Слухові апарати на суму 20975,00грн. – 26шт.

Закуплені тест-полоски для обстеження пацієнтів на мікроальбумінурію для ранньої діагностики цукрового діабету на суму 4460грн.

Закуплена вакцина проти сказу та правцю на суму 1079грн. та вакцина проти грипу для медпрацівників Центру на суму 5592грн. Щеплено всього 437чол., з них: 229 – медпрацівників, 62 чол. – дитячих дошкільних закладів.

Організовано кабінет по зберіганню, обліку та видачі лікарських засобів, які надходять шляхом централізованих поставок. Проводиться видача лікарських препаратів для лікування хворих на цукровий діабет, хворих пульмонологічного профілю та хворих, які знаходяться на гемодіалізі, хворим на муковісцедоз, протисудомні препарати.

Проведена значна робота по налагодженню взаємозв’язків з лікувально-профілактичними закладами ІІ рівня надання медичної допомоги. Складено договори про співпрацю з КЗ «Міська поліклініка №4» ДОР» та КЗ «Міська лікарня №21» ДОР» по консультуванню, обстеженню та лабораторному обстеженню.

В Центрі проводиться робота по укомплектації згідно табелю оснащення амбулаторній: за рахунок обласного бюджету одержано сумки-укладки медсестер у кількості 23шт., для лікарів ЗП – ще 39 сумок, фетальний доплер – 4 шт., аналізатори забору глюкози з холестерином – 5шт., аналізатори сечі – 1шт., пульслоксіметри – 4 шт., лобні рефлектори – 4шт., тонометри Маклакова – 4 шт., корпус з таблицями Сівцева для перевірки зору – 3шт., таблиці Рабкіна – 4шт., повітряний стерилізатор – 3шт., інгалятори – 4шт., ваги для новонароджених – 8шт.

На виконання рекомендацій ДОЗ та громадської платформи з реформування охорони здоров’я – Центр №3 працює з 08:00 до 20:00, в суботні дні – з 08:00 до 17:00, в неділю – з 09:00 до 16:00 та святкові дні – з 09:00 до 16:00.

Згідно рекомендацій МОЗ України по «Організації надання невідкладної медичної допомоги в центрі первинної медико-санітарної допомоги» в Центрі організовано надання невідкладної допомоги в часи роботи Центру з використанням автотранспорту та виїздом чергового лікаря у години роботи Центру до пацієнтів території обслуговування по невідкладним станам, сформована сумка-укладка лікаря з необхідними, відповідно табеля оснащення, медикаментами та інструментарієм.

Адміністрація КЗ «ДЦПМСД №3» працює у тісному зв’язку з громадським активом громадської організації по модернізації охорони здоров’я, щомісячно проводяться засідання, обговорюються основні питання по поліпшенню надання медичної допомоги.

Встановлено тісний зв'язок з територіальним центром по обслуговуванню немобільних громадян та наданню соціальної та медичної допомоги самотнім та громадянам похилого віку.

Значний вклад в організацію та проведення всіх заходів по реєстрації Центру як юридичної особи та впровадженню всіх заходів по реформуванню внесено головним лікарем КЗ «ДЦПМСД №3» Ральченко О.П.