Про сімейну медицину

                                             

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

                                                  Н А К А З

19.03.2018                                        Київ                                              №   504

Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги

Відповідно до статті 351 Основ законодавства України про охорону здоров’я, абзацу тринадцятого підпункту 8 пункту 4 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267,

НАКАЗУЮ:

  1. Затвердити Порядок надання первинної медичної допомоги, що додається.
  2. Підпункти 1.1 та 1.2 пункту 1 наказу Міністерства охорони здоров’я України від 05 жовтня 2011 року № 646 «Про затвердження нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я України щодо реалізації Закону України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07 грудня 2011 року за № 1414/20152, виключити.

У зв’язку з цим підпункти 1.3 - 1.4 цього пункту вважати відповідно підпунктами 1.1 -1.2.

3.   Визнати такими, що втратили чинність:

наказ Міністерства охорони здоров’я України від 10 вересня 2013 року
№ 793 «Про затвердження Нормативів забезпеченості мережею амбулаторій
–     підрозділів     центрів     первинної     (медико-санітарної)     допомоги»,

зареєстрований   у    Міністерстві   юстиції   України    13   вересня   2013   року   за № 1587/24119;

наказ Міністерства охорони здоров’я України від 27 серпня 2010 року № 728 «Про диспансеризацію населення», зареєстрований у Міністерстві юстиції України   29 грудня 2010 року за № 1396/18691.

Посилання на повний текст наказу...

 

ЩО ВХОДИТЬ ДО ОБОВ’ЯЗКІВ ЛІКАРЯ ПЕРВИННОЇ ЛАНКИ?

 

 Зміни системи охорони здоров’я розпочнуться з запуску сімейної медицини європейського зразка на базі існуючої первинної ланки української системи охорони здоров’я.

 Первинна ланка — це сімейні лікарі, терапевти, педіатри. Це лікарі першого контакту, вони повинні знати вашу історію, розуміти ваш спосіб життя. У розвинених країнах такі лікарі без госпіталізації вирішують до 80% медичних звернень за допомогою сучасних знань, базової апаратури та найбільш розповсюджених аналізів та ліків.

 Українці зможуть вільно обирати сімейного лікаря і педіатра для своїх дітей та підписувати з ним прямі декларації з чітко прописаним обсягом послуг, гарантованих і оплачених державою. У випадку, якщо пацієнта не задовольняє сімейний лікар, він зможе його поміняти.  Сімейні лікарі видаватимуть довідки в дитячий садок, школу, басейн.

 Прив’язка до місця проживання скасовується. Наша мета — лікар кожній родині. Сімейний лікар повинен стати агентом сім’ї в системі охорони здоров’я, направляти, слідкувати за здоров’ям та забезпечувати всю первинну діагностику.